דיוק GPS – מה נכון ומה לא

15 לפברואר, 2019

צוות COROS

הטכנולוגיה נועדה להקל על חיינו ולא להיות קשים יותר. אנו חיים בעולם בו מידע נמצא במרחק כמה לחיצות מפתח, ובכל זאת הטכנולוגיה לא תמיד מושלמת. טכנולוגיית ה- GPS קיימת בקיבולת מסוימת כבר עשרות שנים, וספורטאים הצליחו לנצל אותה בהמוניהם קצת יותר מעשר שנים. בעוד שהטכנולוגיה מכל המותגים השתפרה בצורה דרסטית במהלך תקופת זמן זו, אנו עדיין רואים שונות בין השעונים (הטכנולוגיה) והמדידות האנלוגיות (חשוב על מסלול המרתון המקומי 5k או חצי).

ראינו משוב ממשתמשי COROS רבים במהלך השבועות האחרונים המצביעים על כך שהשעונים של COROS – PACE ו- APEX הם ריצות "מתחת למדידה". כלומר, השעונים שלנו מציעים שהרץ כיסה פחות מרחק מהקריאה של חלק מהמתחרים שלנו. אז מי צודק? כבני אדם, אנו תמיד רוצים להאמין שהלכנו רחוק יותר ומהיר יותר לעומת קצרים ואיטיים יותר – כך בדיוק עובדת הפסיכולוגיה שלנו. בנוסף, אנו כצרכנים רגישים למה שמכונה הטיות סטטוס קוו – אנו מאמינים כי המותגים הגדולים והמתבססים יותר חייבים להיות צודקים או הטובים ביותר, רק מכיוון שהם הגדולים והידועים ביותר. הטיה זו גורמת לנו גם פחות להאמין שחברה חדשה ופחות ידועה יכולה להיות מדויקת יותר.

למרות ההטיות השונות הללו, ראינו בבדיקות שלנו כי COROS מדויקת ביותר בהשוואה לכל המתחרות הגדולות כולל המובילה בענף. בואו נסתכל על כמה מחקרי מקרה שמשווים את ה- COROS APEX לאחד הדגמים הנמכרים ביותר של מותג ה- GPS המוביל בתעשייה.

 • להלן דוגמא לריצת כביש – זוהי סביבה בה אות GPS בדרך כלל די חזק. אפילו הצוות שלנו הופתע מכמה ש- COROS APEX הצליחה את ביצועי המנהיג בתעשייה.

  • מפת סקירה כללית. כתום הוא COROS APEX, כחול הוא השעון הרב-ספורטיבי המתקדם של המובילים בענף. הרץ בורח וחוזר באותו מסלול. COROS APEX (9.02 מיילים) לעומת מובילה בתעשייה (9.18 מיילים)

  • עם מבט מקרוב על מסלול נתוני ה- GPS, רצים למעשה רצים על השביל הסלול (קווים לבנים) ו- APEX (כתום) מציבה את המסלול כמעט בדיוק למטרה. בינתיים המתחרה נמצא במרחק של מטר של מטר.

  • בנוסף, אנו מסתכלים היכן שיש לנתיב עקומות גדולות ועובר דרך מנהרה. המתחרה נמצא באופן משמעותי מתחת לגשר, שם לא היה איתות GPS לשני השעונים, בעוד APEX שוכנת קרוב למסלול המתאים.

 • בדומה לזה – כאשר שעונים מצמידים לוויינים במרחק של אלפי מיילים משם, טכנולוגיית GPS ישנה עשויה ליצור נתיב שיש בו יותר זיגזגים ממה שרצת בפועל, מה שעלול לגרום להופעה של מרחק מוגבר. כפי שתוכלו לראות במפה למעלה, COROS מצאה דרך לספק “נתיב” חלק יותר בפלט ה- GPS, מה שמביא למדידה יותר מציאותית / מדויקת.

  בסקירה שיצר גשם DC לאחרונה, הוא ציין:

  הוא אמנם לא יודע את הסיבה. למסלול Garmin יש הרבה יותר זיגזגים מאשר APEX. רצים לרוב רצים בתור הרבה יותר של קו מוחלק, ולא בזיגזגים שהציג גרמין בסקירתו. ראו את פרטי המסלול למטה, כתום הוא ה- COROS APEX

 • המציאות של ריצה בשטח שונה היא שלעיתים שעונים יאבדו חיבור לוויינים (בין אם יגידו לכם שאיבדו את הקשר / חזרו לחיבור או לא). כאשר החיבור אבוד, מרבית המותגים מראים שאתה מפעיל קו ישר מנקודה לנקודה. ל- COROS חיישנים מרובים הכוללים מד תאוצה וג'ירוסקופ ומצפן אשר לא רק מאפשרים לשעון להשתמש בלמידה שלו מהריצות שלך עם איתות ברור לקביעת הקצב והמרחק שלך, אלא שהוא גם יכול לקבוע את פניותיך ושינויי הגובה שלך. כל זה מוביל למדידה הטובה ביותר האפשרית באזורים של קישוריות נמוכה באופן מסורתי (כמו שבילים בגלל כל כיסוי העץ). בואו נסתכל על מסלול מורכב יותר בגרנד קניון.

  • סקירה כללית. כתום הוא COROS APEX וכחול הוא שעון חיצוני יוקרה של מוביל התעשייה. COROS APEX (20.0 מיילים) לעומת מובילה בתעשייה (21.66 מיילים)

   בהתחלה, APEX (במסלול הכתום) הצליחה ביצועים טובים יותר מהמתחרה (במסלול כחול) ורשמה פחות מיילים ממה שהמתחרה עשה במסלול הרוח.

   APEX (כתום) הצליחה את כל התחרות בקטע זה. למרות שהשטח קשה עם הרים גבוהים בסמוך, APEX סיפקה מעקב מדויק.

   APEX (כתום) הראתה שוב את יכולתה בטיפול בשטח סוער וטכני.

   APEX והמתחרה נתקלו שניהם בקטע קשה עם אות GPS נמוך ותנאי שטח קשים. עם זאת, APEX הצליחה לתעד במדויק את המעקב סביב נקודת Ooh Aah.

   APEX (כתום) עוקב אחר מדויק לרוב החלק הזה.

   שני השעונים ביצעו ביצועים טובים יחסית בחלקים הלא סוערים של המסלול. בנתיבים הסוערים, APEX ביצעה ביצועים טובים יותר מהמתחרה בכלל. ישנם מקומות ששני השעונים מצאו אתגרים וכמה נקודות שהמתחרה הצליח בהשוואה ל- APEX. לסיכום, מעקב מדויק יותר בנתיבים סוערים הוא הסיבה העיקרית לכך ש- APEX רשמה פחות מ -1.66 מיילים משעון אחר.

 • לבסוף, כמו שזה נשמע מטורף, לפעמים שעונים מוסיפים מרחק גם כשאתם לא זזים (אם השעון עצמו לא נעצר אבל אתם כן). כשהשעון ממשיך לנסות לצלצל את הלוויין הבא, זה פחות או יותר מנחש שאתה עדיין זז. אמנם זה לא יכול להסתכם בהרבה, אם אתה עוצר בריצות שלך לעיתים קרובות (כמו ברמזורים), או אולי עוצר בתחנת עזרה בזמן אולטרה-רץ, אתה עלול לראות עלייה במרחק אפילו כשאתה לא זז. COROS הנדסה את הטכנולוגיה שלה כדי להימנע מ"קילומטרי הפנטום "האלה

  • זו דוגמה לנו באמצעות שני שעונים המסתובבים בצ'אט במשך 10 דקות מחוץ לבניין המשרדים שלנו. אמנם לא זזנו בכלל, APEX רשמה 0.2 ק"מ אבל Garmin Forerunner 935 רשמה 0.8 ק"מ.

   להלן ניתן לראות גם את קידוד מסלול ה- GPS. כפי שאתה יכול לראות שני השעונים הראו תנועה מסוימת, אך ה- APEX בכחול היה הרבה יותר יציב.

   כפי שאתה יכול לראות, COROS עשתה את מירב המאמצים לייצר את שעון ה- GPS הטוב והמדויק ביותר בשוק. עם זאת, תמיד יש מקום להשתפר. בהיותנו המובילה בתחום הדיוק ב- GPS, אנו עדיין מגלים שניתן לבצע שיפורים באזורים עירוניים כבדים, קניונים סלעיים ומסלולי אצטדיון. אנו נמשיך להוציא עדכונים כדי לשפר עוד יותר את הדיוק ואת חווית המשתמש הכוללת. אנו בהחלט מקווים שתיהנו לחקור עם COROS.

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

רוצים לקבל עדכונים והנחות לפני כולם?

הירשמו לניוזלטר שלנו

ותקבלו עדכונים והנחות לפני כולם ישירות למייל שלכם